• Wesołych Świąt

• Niech Boże Narodzenie miejsce w Twoim sercu.

Wesołych Świąt życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy SP Krosna

• Święta pachnące piernikami

• Przedszkolaki przygotowując się do świąt samodzielnie upiekły i udekorowały pierniczki. Od samego rana czuło się zapachy i magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

• ,,Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy"

• W dniu 22.12.2023 roku na apelu bożonarodzeniowym został rozstrzygnięty konkurs na ,,Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy" organizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Konkurs jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonano 23 stroiki. W konkursie brały udział chętni uczniowie ze szkoły. Celem było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały
            nagrodzone. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Stroiki trafiły na kiermasz świąteczny. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, w pierwszej, wykonawcami byli uczniowie klas 0-III, a w drugiej uczniowie klas IV-VIII.

Klasy 0-III
            I miejsce- Marcelina kl. I
            II miejsce- Małgorzata kl. I
            III miejsce- Antoni kl. I
            Wyróżnienie – Milena kl. III

Kategoria IV-VIII
            I miejsce- Weronika kl. V
            II miejsce- Krzysztof kl.VI
            III miejsce- Małgorzata kl. V
            Wyróżnienie – Dominika kl. VII

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie stroików świątecznych na kiermasz. Nagrody
            ufundował Pan Piotr Kęder Sołtys wsi Krosna.

• Dzień Piżamy w naszej szkole

• Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie? We wtorek 19 grudnia w naszej szkole było to wręcz mile widziane zachowanie. Nasi uczniowie włączyli się w akcję, która ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że strój, który dla nich jest przeznaczony tylko do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach stanowi podstawowy ubiór, w którym uczą się, bawią i odpoczywają. Cieszymy się, że tak wielu uczniów (a także nauczycieli) zaangażowało się w tę akcję.

• I Gminny Konkurs Profilaktyczny ,, Dom bez przemocy i uzależnień ‘’

• 14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ujanowicach odbyła się uroczystość wręczenia
            dyplomów oraz nagród przyznanych w pierwszej edycji konkursu ,, Dom bez przemocy i uzależnień ‘’.
            Nagrodę Grand Prix zdobyła uczennica klasy I Małgorzata Dziedzic.
            W kategorii klas I-III:
            I miejsce - Antoni Dudek z klasy I
            II miejsce – Karolina Jonik klasa II oraz Karolina Chełmecka klasa III
            W kategorii klas IV-VIII:
            I miejsce – Magdalena Chełmecka klasa V
            II miejsce- Magdalena Bukowiec klasa IV
            Weronika Nowak i Justyna Bukowiec otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie.
            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

• Święta tuż, tuż…

• Uczniowie klas starszych zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pierniczki. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. W całej szkole zaczął unosić się słodki zapach korzennych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń. Pięknie przyozdobione pierniki będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu, a ich wyjątkowo intensywny aromat będzie nam towarzyszyć przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.

• XXVI Konkurs "Wczoraj i dziś Gminy Laskowa"

• XXVI Konkurs "Wczoraj i dzis Gminy Laskowa" już za nami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej Emilia Knurowska i Filip Kowalczyk zdobywając II miejsc.

Serdeczne gratulujemy !!!

• "Sztuka emocji".

• W tym miesiącu: grudniu rozmawialiśmy o zachwycie. Zachwycaliśmy się zimą, a w szczególności płatkami śniegu. Chcieliśmy wyrazić zachwyt i zachwycić wszystkich naszym zimowym tańcem. Emocje tę przedstawialiśmy w sztuce jakiej jest taniec. Zapraszamy do obejrzenia.

• Mikołajki szkolne

• 6 grudnia to dzień na który czekają wszystkie dzieci. W tym roku Mikołaj uznał, że najlepszym prezentem będzie edukacja połączona z zabawą. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach "Uszyte marzenia" organizowanych przez nowosądeckie Miasteczko Galicyjskie. Samodzielnie tworzyli niezwykłe ozdoby świąteczne. Dopełnieniem dnia była nauka pływania pod czujnym okiem instruktorów. Mikołaju dziękujemy i do zobaczenia za rok!