• Akcja MEiN "Szkoła Pamięta"

Wszystko co  wydarzyło się w przeszłości odchodzi w niepamięć. Są jednak sprawy o których zapomnieć nie sposób. Jedną z takich właśnie rzeczy jest walka żołnierzy o wolność. Zbliżający się Dzień Zmarłych, skłonił uczniów naszej szkoły do podjęcia się zadań w ramach akcji "Szkoła Pamięta", która polega na odwiedzeniu miejsc pamięci i dbania o groby tych, którzy już nie mają nikogo. Całą społecznością szkolną uporządkowaliśmy żołnierskie groby na Jastrząbce.

• Gminne zawody w koszykówce 3x3

Za nami czas intensywnych rozgrywek sportowych. Po zmaganiach z piłką nożną, nadszedł czas na koszykówkę. Oto wyniki, które uzyskali nasi wspaniali reprezentanci w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Igrzyska Dzieci Chłopców - 3 miejsce

Igrzyska Dzieci Dziewcząt - 6 miejsce

Igrzyska Młodzieży Chłopców - 7 miejsce

Igrzyska Młodzieży Dziewcząt - 4 miejsce.

• Halowa piłka nożna

Za nami gminny turniej w halowej piłce nożnej. Nasi uczniowie jak zwykle z ogromną determinacją zmagali się z reprezentacjami z innych szkół, odnosząc mniejsze i większe sukcesy.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

Igrzyska Młodzieży Chłopców - miejsce 6

Igrzyska Młodzieży Dziewcząt - miejsce 5

Igrzyska Dzieci Chłopców - miejsce 4

Igrzyska Dzieci Dziewcząt - miejsce 5

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni!

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie całej szkoły przygotowali uroczystą akademię, złożyli życzenia wszystkim Nauczycielom oraz Pani Dyrektor. Wiele przygotowań sprawiło, że ten dzień był radosny dla wszystkich.

• Pasowanie na ucznia

• 11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy pierwszej. W tym ważnym dniu, dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Obecni, zaproszeni na akademii: Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz uczniowie wszystkich klas.

• Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

• Ojcowski Park Narodowy, a w nim Jaskinia Łokietka, Brama Krakowska, Źródełko Miłości - między innymi te miejsca uczestnicy wycieczki do Ojcowa zobaczyli na żywo. Jednak najbardziej ekscytujące okazało się wejście na ścianę wspinaczkową w Krakowie, gdzie uczniowie spróbowali sportu dla odważnych.

• Dzień Języków Obcych

• W piątek 6 października świętowaliśmy wspólnie, aby podkreślić znaczenie nauki języków obcych zarówno w szkole, jak i przez całe życie. Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, obchodzone 26 września już od wielu lat. Powstało ono z inicjatywy Rady Europy w dniu 6 grudnia 2001 roku jako zakończenie Europejskiego Roku Języków. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. To ona stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Język to ważne dziedzictwo, świadczące o naszej tożsamości.Nasi uczniowie chętnie sprawdzali własną wiedzę językową, rozwiązując różnorodne łamigłówki na czas. Mieli także szansę wylosowania w loterii atrakcyjnych nagród, takich jak: ładowarka indukcyjna, opaski smart bracelet, plecak, mysz komputerowa, kubki firmowe, długopisy, zakładki edukacyjne, smycze. Uruchomiliśmy również mini bazarek z możliwością zakupu gadżetów i słodkich smakołyków. Dużą popularnością cieszyła się nasza fotobudka. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Zdjęcia wykonane przy użyciu sprzętu z Laboratoria Przyszłości

• Święto Pieczonego Ziemniaka

Piesza wycieczka na Przylaski okazała się strzałem w dziesiątkę, dlatego Święto Pieczonego ziemniaka uważamy za bardzo udane. Naszym wspaniałym Uczniom z Przylasek i ich Rodzicom dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie ogniska.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• To już kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole ,,Święto Pieczonego Ziemniaka’’. 3
            października uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego spędzili to święto w
            dworku w Świdniku. Dzieci miały okazję poznać legendę związaną z dworkiem. Dla dzieci