• Klasy młodsze zwiedzają Kraków

• Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do CEL czyli Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport gdzie znalazły odpowiedź na pytania: Jak działa samolot? Gdzie można polecieć z Krakowa? Dlaczego prześwietlają mój plecak? Gdzie zabierają nasz bagaż? Czy potem go odzyskamy? Jak wygląda kabina pilota? I w jaki sposób odlatują samoloty? Drugim punktem wycieczki było Muzeum Witrażu, gdzie poznały pracę witrażysty, dowiedziały się w jaki sposób robi się witraże. Na koniec samodzielnie przygotowały piękny witraż na warsztatach plastycznych. Było wspaniale, a wycieczka była bardzo udana

• Lekcja bankowości

• Dzieci z klas młodszych oraz przedszkolaków odwiedziła Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu Banku Spółdzielczego w Limanowej Pani Sabina. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in. co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełni bank we współczesnym świecie. Na koniec przeprowadzono krótki quiz, a najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez bank.

• Podsumowanie V Gminnego Konkursu Plastycznego

• 16 maja w Szkole Podstawowej w Kamionce Małej odbyło się uroczyste podsumowanie V Gminnego Konkursu Plastycznego „Malować jak Matejko” pt. „Moja szkoła, mój patron – życie i dokonania”.

Tegorocznym tematem było zilustrowanie wizerunku, dokonań, lub wydarzenia związanego z patronem swojej szkoły.

Laureatami konkursu zostali: Magdalena Chełmecka z kl. IV – I m, oraz Dominika Pławecka z kl. VI – wyróżnienie . Po uroczystym odebraniu dyplomów i nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych pod kierunkiem artystki-malarki p. Magdaleny Król.

Serdecznie gratulujemy!

• Dzień słodkości

• Dzieci klas młodszych przygotowały wspaniałe słodkie wypieki. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.

• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

• Z początkiem maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - online. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas 7 i 8 z okolicznych szkół. Głównym celem konkursu była popularyzacja nauki języka niemieckiego, wzbogacenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, oraz wyłonienie osoby
            o najobszerniejszej wiedzy na ten temat krajów niemieckiego obszaru językowego spośród uczniów szkół w Ujanowicach, Sechnej, Krosnej i Żmiącej.

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

I miejsce:       Julia Zelek (kl.8) – Krosna

II miejsce:     Filip Kowalczyk (kl.7) – Krosna

III miejsce:    Emilia Gawron (kl.7)  – Ujanowice

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i gratuluję wiedzy.

• Gminny Konkurs Matematyczny

• Już po raz szesnasty odbył się Gminny Konkurs Matematyczny organizowany przez Zespół Szkół w Ujanowicach. Dziękujemy naszym uczennicom, Julii Zelek z klasy 8 oraz Emilii Knurowskiej z klasy 7, za podjęcie wyzwania i godne reprezentowanie szkoły w kolejnej edycji tego konkursu. Dziewczynkom życzymy dalszego zaangażowania oraz osiągania jeszcze większych sukcesów w nauce.

• Pokaz doświadczeń

• W dniu 8 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych. Wszystkie doświadczenia przygotowali i wykonali uczniowie klasy 8. Pokaz zorganizowano dla wszystkich uczniów, aby rozbudzić ich ciekawość, zachęcić do zdobywania umiejętności i wiedzy z chemii i fizyki, a także pokazać im piękno i niezliczone tajemnice, jakie kryje dziedzina nauk przyrodniczych. Eksperymenty pozwalają uczniom na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz uczą cierpliwości i koncentracji. Uczniowie mogli pomagać w wykonywaniu doświadczeń, co niewątpliwie było dla nich dodatkową atrakcją i pozwoliło na odkrywanie świata przez własne doświadczenia w myśl powiedzenia: „Powiedź mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

• Rocznice majowe

• Maj - rocznica pięknych serc. Maj - rocznica wielkich myśli. Tym, co dawno przeminęli, Hołd składają ci, co przeszli. 5 maja uczciliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - Ustawy Rządowej z 1791 roku, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Zmieniła ona ustrój państwa na monarchię dziedziczną, formalnie zniosła liberum veto.

• Gminny Konkurs Ortograficzny

• 27 kwietnia 2023 r. został przeprowadzony  po raz dziewiętnasty  Gminny Konkurs Ortograficzny „ Sowa mądra głowa ”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Świętego Józefa w Krosnej. Zadania konkursowe opracowały nauczycielki z edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie brało udział siedem szkół, każdą reprezentowała dwuosobowa drużyna uczniów klasy III najlepiej znających zasady ortografii. Nie było to łatwe zadanie, gdyż uczniowie reprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom. Oprócz wiedzy,  ważna była umiejętność porozumiewania się w zespole. Po ciężkiej pracy na uczniów czekał obiad i słodki poczęstunekNa zakończenie pani mgr Teresa Rosiek pełniąca obowiązki  dyrektora Szkoły Podstawowej w Krosnej wraz z przedstawicielem Gminy panem Zdzisławem Pajor wręczyła dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, Wójta Gminy w Laskowej, Samorząd Uczniowski oraz ludzi wielkiego serca. Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę i pokazali uczniom, że ortografia nie jest taka straszna i można się przy niej wesoło bawić rozwiązując ortogramy, rebusy i zagadki.