W kwietniu w naszej szkole przeprowadzono akcje pod hasłem ,,Dziś ważymy plecaki”.Uczniowie mieli okazję sprawdzić jaka jest waga ich plecaka. Założeniem akcji było uświadomienie rodzicom i uczniom jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów oraz ich zawartości.
Ważenie plecaków
Sprzątanie naszej okolicy
W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą sprzątali teren wokół szkoły oraz swoją okolice. Sprzyjała nam piękna , słoneczna pogoda. Zebraliśmy dwa worki śmieci. Jesteśmy dumni z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska.
Kreatywni na 101
Nasza szkoła została zgłoszona do programu „Kreatywni na 101”. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci klas młodszych brały udział w zajęciach edukacyjnych polegających na stworzeniu makiety domu oraz figurek dalmatyńczyków z plasteliny.
Zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych
Wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej.
IX Powiatowy Konkurs „BEZPIECZNY INTERNET”.
Nasze uczennice Zuzanna Zelek i Marta Rosiek z klasy ósmej uczestniczyły w dniu 28 marca 2019r. w IX Powiatowym Konkursie „BEZPIECZNY INTERNET”.
Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Limanowej przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Limanowej odbył się
Honorowy patronat nad konkursem objął Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Nadrzędnym celem konkursu jest szerzenie profilaktyki związanej ze świadomym
i rozsądnym użytkowaniem mediów, uświadamianie zastosowań Internetu oraz kształtowanie pozytywnych wzorców zachowania w wirtualnej rzeczywistości.
Do konkursu przystąpiło w tym roku 36 uczniów z 19 szkół z terenu powiatu limanowskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie pisemnego testu, który obejmował pytania z zakresu wiedzy o Internecie.
Nauczyciele , opiekunowie uczniów uczestniczyli w szkoleniu pt. „Cyberprzemoc”, które poprowadziły panie Halina Rams i Renata Bugajska ze Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza.
Równolegle odbyło się szkolenie uczniów przybyłych na konkurs z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń internetowych oraz bezpiecznych zachowań w Internecie przeprowadzone przez przedstawiciela KPP w Limanowej sierż. szt. Dariusza Cibę.
Bądź w formie!
Pożegnanie pani Magdy
W piątek 22 marca pożegnaliśmy panią Magdalenę Kaim. Siedem miesięcy to czas, w którym bardzo się zżyliśmy i polubiliśmy, Mamy nadzieję, że na długo pozostaniemy w pamięci pani Madzi. My długo i z sentymentem będziemy wspominać wspólnie spędzone chwile. Pani Madzi życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych, a w wolnym czasie zapraszamy do nas w odwiedziny....
Światowy Dzień Wody.
22 marca w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Wody. Jest to idealna okazja, aby porozmawiać z dziećmi, jak ważna jest jej rola w naszym codziennym życiu. Czy potrafimy z niej racjonalnie korzystać? Czy wiemy, jak należy ją oszczędzać? Uczniowie klas 0- III rozwiązywali Quiz o wodzie, mogli sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej na temat wody. A przy okazji warto wszystkim przypomnieć, że picie wody to podstawa w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Należy pamiętać o jej regularnym spożywaniu każdego dnia.
Wycieczka do Nowego Sącza
20 marca uczniowie klasy 0-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do kina „Helios” w Nowym Sączu. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Bajkolandzie. Spędziliśmy miło czas. Dokładnie o 11.00 byliśmy już w kinie na seansie filmowym ,, Corgi psiak Królowej”. To było niezwykłe przeżycie. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia
Turniej BRD
We wtorek 19 marca odbył się w ZSP w Laskowej Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym ". Zawodnicy mieli za zadanie napisać test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz pokonać na rowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód. W Kategoii I - zespoł w składzie; Wiktoria Bukowiec, Szymon Pławecki oraz Łukasz Czyżycki zajał II miejsce, natomiast w kategorii II - zespół w składzie; Julia Kuzon, Martyna Matras oraz Dawid Pokrzywa zajął III miejsce. Natomiast Łukasz Czyżycki indywidualnie zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka do Parku Trampolin
18 marca 2019 r. odbyła się wycieczka klas IV – VII do parku trampolin w Nowym Sączu. Celem wycieczki było rozwijanie sprawności fizycznej uczniów, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja, wzmacnianie więzi koleżeńskiej.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zbiórki w szkole oraz przypomnienia zasad obowiązujących podczas wycieczki szkolnej. Po dotarciu do parku trampolin, ubrani na sportowo w specjalnych skarpetach uczniowie rozpoczęli od rozgrzewki z instruktorem, a następnie udali się na trampoliny. Wszyscy z radością korzystali z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, ścieżek akrobatycznych, strefy gladiatorów, skoków z różnych wysokości oraz schodów trampolinowych. Po zakończeniu zabaw, wybraliśmy się na ciepły posiłek do strefy z jedzeniem w galerii trzy korony.
Atmosfera podczas wycieczki była wesoła, pełna energii i radości. Uczniom nie brakowało siły na śpiew podczas podróży, a wręcz chcieli by jeszcze dłużej spędzić wspólnie czas :)
Pomoc dla Ani
W marcu w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę pieniężną dla Ani na operację , która pomoże odzyskać jej sprawność fizyczną. Zbiórka odbyła się pod patronatem Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ,, Kawałek Nieba”. Życzymy Ani, aby wszystkie jej plany i marzenia się spełniły.
"Z ortografią na ty..."
Dnia 14.03.2019 r. w ZSP w Ujanowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Historię skandynawskich wojowników poprawnie zapisywali uczniowie kl. VII, VIII i gimnazjaliści.
Konkurs prowadziła i tekst dyktanda ułożyła pani Iwona Rosiek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujanowicach. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy ósmej - Zuzanna Zelek i Dominik Jonik. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w doskonaleniu własnych umiejętności w zakresie poprawnej pisowni!
Warsztaty edukacyjne – uczymy przez zabawę!
13 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne doświadczeń z zakresu fizyki. Uczniowie mieli okazję wykonać samodzielnie kilka eksperymentów takich jak: „Lustro, a ty”, „Światło, a rzeczywistość”, „Niewidzialne promieniowanie”, „Akcja rodzi reakcję”, „Magnetyzm jako niewidzialna siła”. Poprzez dobrą zabawę i doświadczenia uczniowie mogli bliżej zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie.
Dzień Kobiet
8 marca obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET… Z tej okazji męsko-chłopięca część Samorządu Uczniowskiego złożyła naszym wspaniałym Paniom, ale i koleżankom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej... oraz, aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet... Chłopcy naszej szkoły obdarowali Panie słodkościami i wiosennymi kwiatami.
XII Międzyszkolne Spotkanie Młodych Fizyków i Chemików „Dziwy fizyki i chemii”
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Laskowej 28 lutego obyło się XII Międzyszkolne Spotkanie Młodych Fizyków i Chemików „Dziwy fizyki i chemii”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Zelek Zuzanna, Nowak Dominika, Kołodziej Natalia. Uczennice zaprezentowały ciekawe doświadczenia z zakresu chemii i fizyki takie jak: badanie składu powietrza, nurek Kartezjusza oraz gorąca lawa. Gratulujemy występu!
Informacje o rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020
Szanowni Rodzice!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krosnej ogłasza zapisy dzieci do klasy I szkoły podstawowej oraz do oddziału przedszkolnego na nowy rok szkolny 2019/2020. Poniżej zamieszczamy dokumenty do pobrania:
XVI Edycja Powiatowego Konkursu Poezji Księdza Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…” już za nami
XVI Edycja Powiatowego Konkursu Poezji Księdza Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…” już za nami
Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 roku w Warszawie i tam, w wieku 90 lat, zmarł 18 stycznia 2006 roku. Ksiądz i duszpasterz, poeta, prozaik. Został księdzem w najgorszym okresie stalinowskim (1948r.). Kiedy objął pierwszą parafię, na wsi, przyjechał do niego były profesor z gimnazjum. Ksiądz wspomina jego zdumione słowa: „Chyba zwariowałeś?! Zostać księdzem w takich czasach?! Poza tym piszesz wiersze, których nikt nie będzie czytał!”.
Na szczęście znalazł się krąg życzliwych czytelników – aż po dziś dzień.
W widzeniu rzeczywistości księdza Twardowskiego kryje się zasada: w tym, co nieważne -odkryć coś ważnego, w tym, co niepotrzebne – coś potrzebnego, w tym, co nie jest święte – coś świętego. Słuchać jak dziecko, wierzyć jak dziecko, z ufnością i spontanicznie – to postawa najbliższa sercu księdza.
I my dzisiaj bądźmy jak ksiądz Jan Twardowski, który wierzył, że im człowiek bardziej się dziwi, tym głębiej potrafi się zachwycać światem oraz wszystkim, co go spotyka. A zachwyt to przecież najlepsza droga do człowieka i Pana Boga…
5. marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej odbył się XVI Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”.Organizatorem tej imprezy jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej, Szkoła Podstawowa w Krosnej i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.
Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Mieczysław Uryga - Starosta Powiatu Limanowskiego.
Nie sposób również pominąć sponsorów, bez których pomocy tak duża impreza nie mogłaby się odbyć. W tym roku wsparli ją:
Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Janczyk
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Urząd Gminy Laskowa
Pan Krzysztof Chełmecki
Piekarnia Stryczek S.C.
Piekarnia Piotra Pajora
Firma Tymbark
Ks. Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Laskowej Andrzej Wanat
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pawła Ptaszka w Żegocinie
Bank Spółdzielczy w Limanowej – oddział w Laskowej
Turystyka Wacław Wąsowicz
Dr Katarzyna Pławecka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Spółdzielnia Uczniowska w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskowej
Tegorocznym zmaganiom recytatorskim przysłuchiwali się zaproszeni goście:
Pan Mieczysław Uryga - Starosta Powiatu Limanowskiego
Pani Dorota Stanisławczyk - Radna Powiatu Limanowskiego
Pan Piotr Stach - Wójt Gminy Laskowa
Pani Anna Gurgul - Przewodnicząca Rady Gminy Laskowa
Pan Dariusz Leśniak - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu
Pani Bożena Chełmecka - Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli
w LaskowejO wygraną walczyło 48 osób, które oceniało jury w składzie:
Pani dr Katarzyna Pławecka pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Ksiądz Andrzej Wanat Proboszcz parafii w Laskowej
Pani Małgorzata Mikulska Kierownik Sekcji Animacji Kultury Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Konkurs rozstrzygnął się w dwóch kategoriach – grupa młodsza (uczniowie klas IV – VI)
i grupa starsza (uczniowie klas VII-VIII oraz III gimnazjum).Laureatami w grupie młodszej zostali:
I Wiktoria Jarzmikze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej
I Edyta Pietrzak ze Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjum w Kasinie Wielkiej
II Marlena Woźniakze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Męcinie
II Zuzanna Augustyn ze Szkoły Podstawowej w Jaworznej
III Szymon Biernat z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej
III Julita Woźniak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie
Miejsce szczęśliwe (czwarte) Aleksandra Furtak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4
w LimanowejWyróżnienie:
Józef Bogacz ze Szkoły Podstawowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
w DobrejSzymon Rokiciński z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej
Tomasz Wyżycki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi
Laureatami w grupie starszej zostali:
Grand Prix - Dominika Wiewióra ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Męcinie
I Wiktoria Paruch z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej
II Agnieszka Nowak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie
II Kamila Pajor ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej
III Karol Pietrzak ze Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjum w Kasinie Wielkiej
III Natalia Kędroń ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi
Miejsce szczęśliwe (czwarte) Nikola Jaworska ze Szkoły Podstawowej w Świdniku
Wyróżnienie:
Ewelina Kuśnierz z Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
w DobrejDorota Pałka ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu
Anna Kęder ze Szkoły Podstawowej w Krosnej
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi, a laureaci również nagrodami rzeczowymi. Uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.
mgr Katarzyny Banaś
mgr Małgorzata Oleksy
Wyjazd o charakterze edukacyjnym poświęcony tematyce Żołnierzy Wyklętych i sytuacji Polaków będących w opozycji przeciwko władzy komunistycznej.
„ Od powietrza, ognia i wojny zachowaj nas Panie. Cieszcie się i dziękujcie Bogu, że żyjecie w takich czasach i nie musieliście tego przeżyć…” Tymi słowami zwróciła się do uczniów 93-letnia Pani Helena Tokarz, która jest jednym z ostatnich, żyjących świadków i jednocześnie ofiar rozprawy komunistów z polskim, powojennym podziemiem niepodległościowym. W poniedziałek 4 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z historykiem Kajetanem Rajskim, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kamionce Małej w związku z uroczystościami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pan Kajetan przybliżył nam historię „Rycerzy Lasów” jak nazwano uczestników walki o wolną i niezależną Polskę najpierw podczas II wojny światowej, a potem w czasach stalinowskich. Wykład uświetniła swoją obecnością pochodząca ze Żmiącej Pani Helena, którą wraz z rodzeństwem aresztowano za działalność antykomunistyczną i długo przetrzymywano w straszliwych warunkach w więzieniu UB. Ktoś kiedyś powiedział, że „historia jest nauczycielką życia”. My jesteśmy pewni jednego – zrobimy wszystko co w naszej mocy, by pamięć o naszych bohaterach nigdy nie zginęła.
Góra Grosza
- W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji "Góra grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone. Akcja przeprowadzana została poprzez zbiórkę monet od 1 gr. do 5 zł i trwała od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r . Po zakończonej zbiórce, każda klasa zliczyła jaką kwotę zebrała, a następnie wszystkie pieniążki w kwocie 300,95 zł zostały przesłane. W dniu 26 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród klasom, które zebrały największą kwotę.Miejsce I zdobyła klasa 2Miejsce II zdobyła klasa 3Miejsce III zdobyła klasa 0
Archiwum Aktualności