• III Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• 26 kwietnia w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do pracy z arkuszem konkursowym przystąpiło 25 uczestników z siedmiu szkół. W kategorii klas 7-8 Magdalena Rosiek z klasy ósmej zdobyła II miejsce, Julia Zelek z klasy ósmej - miejsce trzecie, natomiast w kategorii klas 4-6 Magdalena Jonik wywalczyła II miejsce. Na pochwałę zasługuje również Weronika Nowak z klasy czwartej, która po raz pierwszy wzięła udział w rywalizacji i także uzyskała wysoki wynik. Gratulujemy!!!

• Spotkanie z przedstawicielami sanepidu

• W ramach działań profilaktycznych uczniów klas starszych i młodszych oraz przedszkolaków odwiedziły Pani ze Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Limanowej. Podczas spotkania był omówiony ważny temat związany z obecną porą roku- kleszcze. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają kleszcze, gdzie można je spotkać w jaki sposób zapobiegać ich ugryzieniu i co zrobić, gdy zostaniemy ukąszeni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, święto przypominające nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin. Każdy z nas  może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, w zgodzie z naturą. Uczniowie naszej włączyli się w szereg akcji promujących ideę ochrony środowiska: założyli ubrania w kolorze niebieskim i zielonym, została wykonana gazetka promująca Dzień Ziemi,  a punktem kulminacyjnym był ekologiczny pokaz mody. Przygotowane stroje z materiałów recyklingowych wyróżniały się  oryginalnością, pomysłowością oraz dbałością wykonania. Do przygotowania tego święta niezbędne okazały się  pomoce zakupione w projekcie Laboratoria Przyszłości (aparat fotograficzny, laminator).

• Mistrz Ortografii

• O tym, jak trudna jest polska ortografia przekonać się mogli uczestnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas VII- VIII, który odbył się 4.04.2023 r. w Ujanowicach. W tym roku tematem konkursowego dyktanda był bursztyn. Bezkonkurencyjna okazała się Julia Zelek z klasy VIII, która zajęła pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Innowacja "Podróże z historią"

W dniach 29-30 marca uczniowie klasy 8 mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w górskim trekkingu na trasie Laskowa - Kamionna w ramach innowacji pedagogicznej "Podróże z historią",którą opracowała Patrycja Stach. Po przejściu wymagającej trasy w warunkach zimowych, młodzież mogła poznać ciekawostki z historii lokalnej oraz cieszyła się wspólnym ogniskiem.

• Przedstawienie  ,, Małe zoo’’

31 marca uczniowie klasy drugiej zaprosili starszych i młodszych kolegów na przedstawienie pt: ,, Małe zoo”. Mali aktorzy wcielili się w rolę zwierzątek, które czekają na swój dom. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Wszyscy muszą  pamiętać o tym, że zwierzątko to nie zabawka. Trzeba dużo czasu poświęcać swoim pupilom. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę i otrzymały gromkie brawa od publiczności.