• XXV Konkurs "Wczoraj i dziś Gminy Laskowa"

          • 29  listopada w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej  odbył się XXV Konkurs „Wczoraj i dziś Gminy Laskowa”.  Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy o historii i czasach współczesnych  „Małej Ojczyzny”. Konkurs składał się z dwóch etapów: przedstawienie wcześniej przygotowanych prezentacji nt. "Kapliczki i krzyże przydrożne w Gminie Laskowa" oraz test wiedzy. Uczniowie  naszej szkoły Emilia Knurowska oraz Filip Kowalczyk zajęli III miejsce.  !!! Gratulujemy

          • Laboratoria Przyszłości

          •  #LaboratoriaPrzyszłości  #dobrepraktyki W listopadzie uczniowie klasy czwartej przy pomocy pisaków 3D wykonali odblaski według własnego projektu. Starsi uczniowie pomogli w przygotowaniu dla pierwszaków trójwymiarowych owoców o nietypowych kolorach, które posłużyły następnie do zabawy z matą do kodowania. Duża kostka ułatwiała najmłodszym ćwiczenia utrwalające słownictwo. Wykorzystywaliśmy również planszę przedstawiającą przekrój drewna i jego rodzaje.

          • Spotkanie andrzejkowe zerówki

          • W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego gościły na andrzejkach u przedszkolaków w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ujanowicach. Dzieci zaczęły spotkanie od wspólnych zabaw i gier. Nie zabrakło wróżb andrzejkowych. Na koniec czekał ich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Za wszystko pięknie dziękujemy

          • Zabawa andrzejkowa

          • W tym roku gościliśmy na zabawie andrzejkowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ujanowicach. Zabawę rozpoczęliśmy od wróżb andrzejkowych. Następnie udaliśmy się na zabawę taneczną. Nie zabrakło konkursów oraz wyboru na najładniejszy strój. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

          • Wycieczka do Oświęcimia

          • "Ludzie ludziom zgotowali ten los"

            Zofia Nałkowska

            Auschwitz to symbol zła, ale nie tylko symbol. Tam zamordowano więcej niż milion ludzi. Milion Żydów i dziesiątki tysięcy innych! Auschwitz stał się czarną, ciemną otchłanią ludzkiej-nieludzkiej historii. Auschwitz to symbol barbarzyństwa, nieludzkości, rasizmu i ksenofobii. Dziś stanowi cenną lekcję tolerancji, którą starsi uczniowie ze szkół w Krosnej, Sechnej, Żmiącej i Ujanowic wzorowo odrobili…

          • XXIV edycja Rajdu „Jak oni w 1914 r.”

          • Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wyruszyło na Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak oni w 1914 r….” Dzielnie przeszli wielokilometrową trasę: Limanowa – Miejska Góra – Korab – Laskowa – Żegocina. Przygotowali wieniec, który został uroczyście złożony podczas mszy na cmentarzu na Jastrząbce oraz zaprezentowali się na konkursie pieśni patriotycznych w GOK w Żegocinej, ostatecznie zajmując I miejsce.

             

          • Odczarować nauki ścisłe

          • Uczniowie, realizujący zadania w ramach projektu unijnego „Super Umysł”, odczarowywali stereotypy o nauce przedmiotów ścisłych podczas wyjazdowych lekcji do WOMAI w Krakowie, które odbyły się 8 listopada 2022 roku.

            Zabawa muzyką, laserem, światłem, dźwiękiem, poszukiwania ciekawostek ze świata fizyki, geografii, matematyki oraz poznanie ludzi nauki – to wszystko można było poznawać w tym zaczarowanym miejscu.

            Dwie godziny ciekawych zajęć to było zdecydowanie zbyt mało. Wszyscy uczestnicy zdeklarowali chęć ponownego odwiedzenia centrum.

            Polecamy!

          • "Kogo bał się las?"

          • 8 listopada uczniowie klasy II i III przedstawili inscenizację teatralną pt. „ Kogo bał się las?”. Zaprosili kolegów z oddziału przedszkolnego oraz klasy 1 wraz z wychowawcą. Inscenizacja powstała dzięki pracy dzieci i rodziców m.in. dzieci uczyły się roli, rodzice zaangażowali się w wykonanie strojów. Na zakończenie przedstawienia dzieci zaśpiewały piosenkę jesienną, odbyła się pogadanka na temat zachowania w lesie.

          • Akademia z okazji 11 Listopada

          • 07 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas 4-8 zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.  Poprzez śpiew pieśni patriotycznych i legionowych z okresu I wojny światowej mieliśmy okazję przybliżyć naszą bogatą, przepełnioną bólem i cierpieniem historię.  Uczestnicząc w tak ważnym wydarzeniu dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem.

             

          • Robotyka

          • Zakończyliśmy realizację cyklu zajęć "Mały inżynier - zajęcia grupowe z programowania" w ramach projektu Super Umysł. Podczas serii jesiennych sobotnich spotkań przypominaliśmy sobie sposób programowania robotów mBot2, trenowaliśmy intelekt pracując z ciekawymi podręcznikami: "Podstawy programowania dla młodych bystrzaków", "Akademia Młodego Programisty - Zadania z kodowania", "Nauka programowania z Minecraftem" i rozwiązując kodowane łamigłówki, pochodzące z serii dodatkowych książeczek. Rozbudowywaliśmy również wiedzę oraz umiejętności obsługi programów służących do edycji grafiki i tekstu, graliśmy w Super Gry Logiczne. Dowód rozwoju kompetencji przyszłości stanowi elektroniczny pakiet zadań, zapisany w uporządkowanych folderach na otrzymanych nośnikach danych pendrive oraz zbiór zadań w formie papierowej, spakowany w piękne, pojemne teczki, które również były miłym upominkiem Poznaliśmy wiele przydatnych informacji, opanowaliśmy kluczowe umiejętności w obszarze pracy z komputerem i nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi. Z pewnością posłużą one jako fundament przyszłych działań - z taką wiedzą niewątpliwie o wiele łatwiej rozwiniemy skrzydła jako uczniowie i przyszli studenci, pracownicy. W galerii znajdują się przykłady wybranych atrakcji z naszych zajęć.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Na przełomie października i listopada kolejne lekcje w naszej szkole stały się ciekawsze dzięki pomocom uzyskanym z dofinansowania z ogólnopolskiego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Wykorzystana została plansza dotycząca konserwacji odzieży, wielbiciele LEGO rozwijali pasję tworząc nowe pomysłowe  konstrukcje. Najmłodsi programowali robota Super Doc, który zamienił się w czarodzieja, wydrukowaliśmy też pierwszy trójwymiarowy obiekt na niesamowitej drukarce 3D. Klasa 6 wykonała elementy wyposażenia zaprojektowanego pokoju nastolatka przy pomocy pisaków 3D, natomiast trzecioklasiści przyrządzili muffinki, poznając przy tej okazji nowe słowa i wyrażenia w języku angielskim.

          • Dzień Postaci z Bajek

          • W naszej szkole panowała bajkowa atmosfera ponieważ dzieci klas młodszych obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki przyniosły do szkoły swoje ulubione książki, natomiast uczniowie klas 1-3 wykonały zadania związane z bajkowymi postaciami. W tym dniu odwiedził nas wyjątkowy gość. Była to Baba Jaga wprost z bajki o Jasiu i Małgosi, która opowiedziała bajkę w której występuje, a na koniec przeprowadziła quiz ze znajomości baśni. Nie obyło się bez słodkości i chatek z piernika

          • Dzień Łasucha

          • Samorząd Uczniowski wraz z dziećmi klas młodszych zaprosił wszystkich uczniów na "Słodkość u Jasia i Małgosi". Było pysznie, pięknie i kolorowo. Dochód z tego dnia w całości przeznaczony będzie na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Uczniowie klasy III na świetlicy uczestniczyli w zajęciach z kodowania. Była to prosta forma nauki tworzenia, kreatywności i matematyki po przez zabawę. Klockami tworzyliśmy kodowane drogi dla pluszaków. Podczas zabawy zostały wykorzystane sprzęty z #LaboratoriaPrzyszłości dostępne w szkole.

            Uczniowie klas I-III na świetlicy uczestniczyli w zajęciach o emocjach. W wspólnej, grupowej zabawie posłużyła nam kostka z #LaboratoriaPrzyszłości wraz z kartami emocji. Rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach, które w nas są, oraz jakie sytuacje im towarzyszą. Uczniowie pokazywali również swoją mimikę, podczas danej wylosowanej emocji.