• Dzień Babci i Dziadka

• W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków podczas Jasełek oraz słuchając wierszy piosenek i tańców. Starsze wnuczęta przygotowały wieczór kolęd, zakończony występem kolędników z gwiazdą. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami.

• XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie ta Turoniowi”

• W miniony weekend w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubomierzu odbył się XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie ta Turoniowi”. Komisja przeglądu kolędniczego obradowała w składzie: prof. dr hab. Stanisław Węglarz - etnolog, mgr Benedykt Kafel - etnograf oraz Piotr Lulek – regionalista, muzyk. Na scenie zaprezentowało się 30 grup kolędniczych, w tym 14 grup dziecięcych, 4 grup młodzieżowych i 12 grup dorosłych. W kategorii młodzieżowej (od 14 do lat 17)nasza grupa Z Gwiazdą zajęła II miejsce.

GRATULUJEMY !!!!

• I miejsce w Gminnym Przeglądzie Kolędniczym

• 18 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Laskowej odbył się XXVII Gminny Przegląd Kolędniczy. Naszą szkołę reprezentowała grupa kolędnicza z Gwiazdą w składzie: Krystian Hołyst, Piotr Rosiek, Norbert Jonik, Szymon Augustyn i Filip Kowalczyk .

Grupa zajęła I m. w kategorii grup dziecięcych i zakwalifikowała się do XXII Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych w Lubomierzu „Zagrojcie ta Turoniowi”.

Serdecznie gratulujemy!

• Spotkanie seniorów

• W naszej szkole odbyło się spotkanie dla seniorów. Ten piękny dzień uświetniła odprawiona Msza Święta, występ chóru, orkiestry oraz Jasełka w wykonaniu dzieci z klas młodszych. Był to piękny i niezapomniany wieczór.

• Klocki LEGO dla każdego

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna. Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W naszej szkole odbywają się zajęcia z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach tego projektu. Między innymi na zajęciach świetlicowych czy informatyce uczniowie mieli okazję przetestować bogate zestawy klocków LEGO i K'NEX.