• "Sztuka emocji".

          • W tym miesiącu: grudniu rozmawialiśmy o zachwycie. Zachwycaliśmy się zimą, a w szczególności płatkami śniegu. Chcieliśmy wyrazić zachwyt i zachwycić wszystkich naszym zimowym tańcem. Emocje tę przedstawialiśmy w sztuce jakiej jest taniec. Zapraszamy do obejrzenia.

          • Mikołajki szkolne

          • 6 grudnia to dzień na który czekają wszystkie dzieci. W tym roku Mikołaj uznał, że najlepszym prezentem będzie edukacja połączona z zabawą. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach "Uszyte marzenia" organizowanych przez nowosądeckie Miasteczko Galicyjskie. Samodzielnie tworzyli niezwykłe ozdoby świąteczne. Dopełnieniem dnia była nauka pływania pod czujnym okiem instruktorów. Mikołaju dziękujemy i do zobaczenia za rok!

          • Andrzejki

          • Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i
            wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku
            dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą
            kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i
            fantazji.
            I tak się stało w naszej szkole 30 listopada  odbyła się  zabawa andrzejkowa dla klas
            młodszych.  Imprezę andrzejkową rozpoczęli wychowawcy klas, zapraszając wszystkich do
            wspólnej zabawy. Uświetniły ją przeboje muzyki współczesnej. Dzieci losowały wróżby
            przepowiadające przyszłość, a było ich naprawdę dużo. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej
            i ciepłej atmosferze.

          • Międzypokoleniowa debata w Ośrodku Kultury w Żegocinie

          • Dialog między pokoleniami to niezwykła doświadczenie.  Uczniowie naszej szkoły - Emilia Knurowska i Filip Kowalczyk mieli okazję reprezentować  nas podczas debaty, której tematem przewodnim było pytanie "czy my Polacy chcemy obchodzić święta narodowe". Nauczyciele, dyrektorzy i społecznicy udzielali młodemu pokoleniu cennych rad o tym jak powinien wyglądać patriotyzm, natomiast przedstawiciele Samorządów Uczniowskich mieli okazję pokazać jak ich zdaniem unowocześnić obchody starych przecież świąt. Wniosek? Wszyscy powinniśmy się od siebie nawzajem uczyć patriotyzmu.

          • Gminne zawody sportowe w tenisie stołowym

          • Za nami rozgrywki tenisa stołowego. Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą walkę i sportowego ducha. Nasi reprezentanci, walcząc z 13 innymi zawodnikami uzyskali bardzo wysokie miejsca w gminie:

            Igrzyska Dzieci Dziewcząt – II miejsce,

            Igrzyska Dzieci Chłopców – II miejsce,

            Igrzyska Młodzieży Dziewcząt – II miejsce,

            Igrzyska Młodzieży Chłopców – V miejsce.

            Wyniki indywidulane:

            Justyna Bukowiec – III miejsce,

            Magdalena Jonik – IV miejsce,

            Paweł Bukowiec – III miejsce,

            Filip Liptak – V miejsce,

            Emilia Knurowska – IV miejsce,

            Dominika Pławecka – V miejsce,

            Filio Kowalczyk –  IX miejsce,

            Marek Pławecki – XI miejsce.

             

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Cała społeczność szkolna w ramach obchodów tego dnia ubrała się na żółto. Żółty to kolor optymizmu i radości. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami przygotowali ,,Drzewo Życzliwości” oraz kolorowe liście na których dzieci mogły pisać życzenia i pozdrowienia. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra. Spróbujmy więc okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

          • Uczniowie klasy 3 przygotowali przedstawienie o tematyce historycznej.

          • Celem tego przedstawienia było przybliżenie postaci królów Polski i ich zasług dla naszego narodu. Prezentowali swoje osiągnięcia : Mieszko I, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Jadwiga, Władysław Jagiełło, Zygmunt Stary, Jan III Sobieski, Zygmunt III Waza. Przedstawienie było adresowane dla uczniów z klas młodszych i oddziału przedszkolnego. Po zakończonym przedstawieniu zadaniem oglądających było wybrać najlepszego władcę. Większość dzieci zagłosowała na królową Jadwigę.

          • Przedszkolaki i klasy młodsze odwiedziła Pani Sylwia - fryzjerka.

          • Pani Sylwia przyniosła na spotkanie całą torbę ciekawych rzeczy, których używa na co dzień w swojej pracy. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały, jakie „skarby” znajdują się w tak pokaźnej torbie. Równie chętnie odgadywały, do czego dany przedmiot służy. Na stoliku pojawiły się m. in. prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, lokówka, pędzel do omiatania włosków, grzebienie, szczotki, wałki, a także głowy z perukami , na których dzieci mogły samodzielnie spróbować swoich fryzjerskich umiejętności. To zadanie wywołało wiele radości u przedszkolaków, dzieci bardzo chętnie wcieliły się w role fryzjera. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. To było cenne spotkanie, dzięki któremu dzieci miały okazję zobaczyć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii za chęć przybliżenia dzieciom swojego zawodu oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

          • "Sztuka emocji"

          • W tym miesiącu: listopadzie rozmawialiśmy o emocji: żalu i smutku. Emocje tę przedstawialiśmy w sztuce plastycznej. Użyliśmy soli do wspólnej zabawy. Rozmawialiśmy, kiedy te emocje czujemy i jak wyglądają nasze buźki w tym momencie. Tę właśnie mimikę przedstawiliśmy w naszej sztuce.

          • Apel z okazji 105 rocznicy odzyskania Polskę niepodległości

          • 15 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości.  Kolejna rocznica uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. Wszyscy uczniowie klas 4-8  pięknie zaprezentowali się podczas Koncertu Pieśni Patriotycznych. Śpiewając pieśni żołnierskie te dawne i współczesne, uczniowie przypomnieli nam o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych.  Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

             

          • Rok 2023 rokiem Mikołaja Kopernika

          • W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Senat RP rok 2023 ustanowił rokiem Mikołaja Kopernika. Uczniowie klasy 6 zdobywając wiedzę o Wszechświecie przedstawili swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym i wykonali jego modele, tworzyli gwiazdozbiory oraz namalowali porterty twórcy teorii heliocentrycznej.

          • "Mechan Craft "

          • Wyjazd do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej – zapoznanie ósmoklasistów z ofertą szkoły na nowy rok szkolny 2024/2025 oraz przedstawienie zaplecza dydaktycznego szkoły.

          • Kogo bał się las?

          • Uczniowie klasy 2 przygotowali przedstawienie pt. ,,Kogo bał się las?". Scenariusz zaczerpnięty był z podręcznika Szkolni Przyjaciele. Poprzez odgrywanie scenek dzieci pokazały swoje umiejętności aktorskie, doskonaliły pamięć, ćwiczyły poprawną dykcję, a przede wszystkim wczuwały się w role odgrywanych postaci. Widać było ogromne zaangażowanie dzieci. Dziękujemy wszystkim uczniom za występ, a rodzicom za przygotowanie pięknych strojów. Na pewno nie będzie to ostatnie przedsięwzięcie. Do realizacji przedstawienia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu ,,Laboratorium przyszłości". 

          • XXV RAJD

          • "Śmierć nas worała w ziemię, teraz zbierajcie żniwo" - to słowa wykute w kamieniu na jednym z cmentarzy z okresu I wojny światowej na terenie naszej gminy. Jakież szczęście mamy, że możemy żyć w tak szczęśliwym okresie historii. Naszym "żniwem” jest życie w pokoju i dobrobycie, który zawdzięczamy poległym o niepodległość naszej ukochanej Ojczyzny. Uczestnictwo w XXV Rajdzie "Jak oni w 1914 roku" było okazją złożenia hołdu tym, którym zawdzięczamy wolność, tym którym zawdzięczamy wszystko...