• Życzenia świąteczne

• Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy obsługi, Rodzice i Przyjaciele Szkoły!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam ciepłych, wypełnionych życzliwością i radością  świątecznych spotkań, pomyślności w życiu osobistym, zadowolenia z edukacyjnych wysiłków i  osiągnieć. Niech to będą Wasze najpiękniejsze święta, wypełnione zapachem wypieków, nutą wspólnie śpiewanych kolęd i ciepłem kochających serc. A w nadchodzącym 2022 roku niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia !

mgr Katarzyna Banaś

• Magiczne święta - Wigilia przedszkolaków

• 22 grudnia  u przedszkolaków odbyła się Wigilia. Dzieci podzieliły się opłatkiem, zjadły przyniesione smakołyki, zagrały w świąteczne bingo, pokolorowały bombkę oraz ozdobiły pomarańcze- zapach świąt unosił się w całej sali. Zabaw i składania życzeń nie było końca. Oby wszystkie się spełniły

• Zimowe zabawy klasy 3

• Klasa 3 podczas nauki zdalnej dba o ruch na świeżym powietrzu, zabawy na śniegu służą do tego doskonale. Oczywiście pod czujnym okiem rodziców, bo bezpieczeństwo przede wszystkim!

• Święta pachnące piernikami 🎄

• Dzisiaj w naszej szkole  odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierniczków. Wszystkie przedszkolaki wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy niezliczonej ilości foremek. Cóż to była za zabawa!!! Pełne blachy gotowych do upieczenia ciasteczek Panie zanosiły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem Pań kucharek nabierały złocistej barwy. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

• Matematyczne dzieła bożonarodzeniowe

• W grudniu uczniowie naszej szkoły intensywnie przygotowywali się do świąt tworząc rozmaite dekoracje bożonarodzeniowe. Naszej młodzieży nie brakowało pomysłowości również przy dekorowaniu własnoręcznie wykonanych „matematycznych bombek”. Spójrzcie na efekty ich pracy.

• W świecie wirtualnych życzeń

W Konkursie na Wirtualną Kartkę Bożonarodzeniową całe podium należało do rodzeństwa Chełmeckich: Magdaleny, Karoliny oraz Filipa. Serdecznie gratulujemy tej trójce chęci, zaangażowania oraz pracowitości.

I miejsce: Magdalena Chełmecka z klasy 3

II miejsce: Karolina Chełmecka z klasy 1

III miejsce: Filip Chełmecki z klasy 5

• Mały Miś - projekt

• Opowiem Wam o Polsce razem z Małym Misiem to kolejny zakończony moduł projektu, w którym biorą udział przedszkolaki. Dzieci poznały symbole narodowe, legendy, polską kuchnie i stroje regionalne, a na koniec stworzyły własną grę planszową.

• Konkurs na najpiękniejszy stroik i ozdobę bożonarodzeniową – wyniki

• Samorząd Uczniowski ogłasza wyniki przeprowadzonych w grudniu konkursów. Jednakże zaznaczamy, że komisja miała trudny orzech do zgryzienia, ponieważ każda z prac cechowała się pomysłowością i starannym wykonaniem...W kategorii „Stroik świąteczny” zwycięzcą został Mateusz Nowak z klasy I, tuż za nim uplasował się Krzysztof Kołodziej z klasy IV, natomiast trzecie miejsce zajął Dawid Rozum z klasy VIII. W kategorii „Ozdoba bożonarodzeniowa” pierwsze miejsce należy do Jakuba Bukowca z klasy II, natomiast drugie do Karoliny Chełmeckiej z klasy I.

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w naszej galerii.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do szkoły od poniedziałku do środy.

• Spotkanie z przedstawicielką zespołu regionalnego Przyszowianie

• W piątek odwodziła nas Pani Mariola z zespołu regionalnego Przyszowianie. Przywiozła ze sobą podziękowanie za złożone słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Żmiącej. Opowiedziała o swojej pracy w zespole, zaprezentowała swój strój regionalny, a na koniec zaśpiewała fragment utworu gwarą.

• Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Rolnicy siłą „Solidarności” 1980/81”.

• 10 grudnia 2021 r. na limanowskim rynku odbyło się otwarcie wystawy pt. „Tu rodziła się „Solidarność” oraz otwarcie wystawy laureatów konkursu plastycznego w Centrum Informacji Turystycznej. Następnie w Limanowskim Domu Kultury odbyła się konferencja poświęcona  wystawie oraz podsumowanie konkursu literacko – muzyczno – plastycznego zorganizowanego dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu limanowskiego. Tematyka konkursu nawiązywała do powstania solidarności -„Rolnicy siłą „Solidarności” 1980/81”.  Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Karol Nawrocki Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.Laureatką w kategorii plastycznej została uczennica naszej szkoły Aleksandra Knurowska. Na uroczystym podsumowaniu konkursu Ola odebrała dyplom oraz nagrodę.

Serdecznie Gratulujemy!