• Edukacyjna Sieć Antysmogowa

• ESA  to program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. ESA działa na rzecz poprawy jakości powietrza i klimatu- dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń !

Na budynku naszej szkoły został już zainstalowany czujnik smogu, a uczniowie już wkrótce będą uczestniczyć w zajęciach o powietrzu.

• Wolontariat - Szkoło Pomóż i Ty

• Od połowy września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej "Szkoło Pomóż i Ty". Jest to akcja organizowana już od kilkunastu lat przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". W tym roku pomagamy 9-letniej Patrycji, która potrzebuje specjalistycznego sprzętu ortopedycznego: ortez i gorsetu, którego koszt wynosi około 20 000 zł. Wśród uczniów naszej szkoły rozprowadzane były cegiełki (kalendarzyki, pomoce dydaktyczne). Każdy mógł zakupić dowolną ilość. Za akcję byli odpowiedzialni uczniowie klasy VIII – Ola i Szymon. Uczniowie spisali się na medal!

Za każdą zakupioną cegiełkę i tym samym okazane serce serdeczne podziękowania.

• Kasztanowe ludziki

• Uczniowie kl. II podczas zajęć z edukacji technicznej robili kasztanowe ludziki.  Pomysłów było sporo. Super! Praca była ciężka, w głowie wiele pomysłów do zrealizowania, a efekty imponujące. Dla dzieci była to  świetna zabawa. Kasztanowe ludziki zdobią teraz salę lekcyjną.

• Gminne zawody w biegach przełajowych

• 27 września odbyły się gminne zawody w biegach przełajowych w miejscowości Laskowa. Nasi uczniowie zmierzyli się z reprezentantami innych szkół w niełatwej konkurencji, często stając w szranki z kolegami ze starszych roczników. Mimo trudności dziękujemy wszystkim małym i większym zawodnikom.

Najlepsze wyniki uzyskali w swoich kategoriach wiekowych:

Dominika Pławecka  - I miejsce

Marek Pławecki – II miejsce

Justyna Bukowiec – II miejsce

Paweł Bukowiec – III miejsce

Krystian Hołyst – IV miejsce

Norbert Jonik - IV miejsce

Wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

Igrzyska Młodzieży Chłopców – II miejsce

Igrzyska Młodzieży Dziewcząt – VI miejsce

Igrzyska Dzieci Chłopców – V miejsce

Igrzyska Dzieci Dziewcząt – VI miejsce

• Spotkanie z policjantem

• 27 września odbyło się spotkanie z policjantem uczniów klas 0-III, celem którego było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy zachować się  w kontaktach z obcymi.  Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami, jak również mieli możliwość z bliska zobaczyć radiowóz.

• W odwiedzinach w bibliotece

• Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, gdzie zapoznały się z jej funkcjonowaniem, założyły karty biblioteczne i mogły samodzielnie wypożyczyć swoje ulubione bajki. Na koniec wysłuchały fragmentów bajek czytanych przez Panią Sylwię.

• "Wolność nie jest dana nam raz na zawsze"

• Słowa oczywiste, jednak często pochłonięci codziennością o nich zapominamy. Wspomnienie czasów II wojny światowej w wykonaniu uczniów z klasy VII i VIII było okazją do refleksji nad kruchością znanego nam porządku dnia. Wiedząc czym jest wojna i mając jej współczesny obraz za naszą wschodnią granicą musimy robić wszystko by kształcić świadomość młodych pokoleń. Oby młodzi ludzie wreszcie zatrzymali to szaleństwo...

• Muzyczne wagary- Piosenki z bajek- Dom Pracy Twórczej Kamenówka w Sechnej

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję 2 września wysłuchać piosenki z bajek w wykonaniu najlepszych z najlepszych na Kamenówkowej scenie dzięki Małopolskiej Fundacji Promocji Kultury i Sztuki, Fundacji Bielecki Art oraz dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa po raz pierwszy na deskach tarasu koncertowego w Sechnej! Było niezwykle i wesoło. Z niecierpliwością czekamy na więcej tak porywających koncertów dla najmłodszych.

• Narodowe Czytanie

•  We wtorek, 6 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą 11 odsłony akcji były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana  w 2012 roku przez Prezydenta RP wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!  Nowy rok szkolny czas rozpocząć!

Zostawiamy za sobą dwa miesiące odpoczynku, wspólnych wędrówek po górach czy wyjazdów nad morze. Mamy przed sobą nowe wyzwania i obowiązki.Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” oraz Hymnu szkoły, głos zabrała Pani Katarzyna Banaś, która serdecznie powitała wszystkich zebranych, a szczególnie nowo przybyłych uczniów. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz omówiła zmiany, jakie zaistniały od tego roku w placówce.  W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Nauczycielom – satysfakcji z wykonywanej pracy, a Rodzicom – radości ze swoich dzieci.