• Owocowy koktajl

• Klasa 1 przygotowała zdrowy, smaczny owocowy koktajl na zajęciach. Dziękujemy Pani Jolancie Kołodziej za pomoc oraz Pani Bogumile Bukowiec za wypożyczenie niezbędnego sprzętu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że koktajl był przepyszny.

• Teatr da się lubić

• Dzieci klas 0-3 odwiedziły krakowski Teatr Groteska, gdzie mogły obejrzeć spektakl Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek i wziąć udział w warsztatach teatralnych.

• "Przerwa na czytanie"

• "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Umberto Eco

Nasza szkoła dołącza do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie organizowane jest już po raz siódmy. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział 684 tysięcy 151 osób! Jej celem jest pokazanie, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

Jak można wywnioskować z nazwy, akcja polega na czytaniu książek na każdej przerwie we wskazanym dniu. W naszej szkole będzie to 20 października. Można przynieść własną książkę z domu lub skorzystać z zasobów biblioteki szkolnej. Uczniowie klas starszych odwiedzą również młodszych kolegów i koleżanki, aby umilić im czas wspólną lekturą!

• Próbna ewakuacja

• 04 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja, która została zorganizowana we współpracy z OSP Strzeszyce.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W roku szkolnym 2022/2023 przewodniczącym szkoły wybrany został Pławecki Marek, a jego zastępcą będzie Guzik Małgorzata. Radę tworzy również Pławecka Dominika, Knurowska Aleksandra oraz Bukowiec Justyna.